08:00 - 22:00
ТК Егалите Общи Анас Маздрашки се класира за 1/8 финал на Australian Open

Анас Маздрашки се класира за 1/8 финал на Australian Open

Анас Маздрашки показа тенис от висока класа, за да остави без никакви аргументи 51-ят в света при юношите Кийган Райс от Канада. Нано затвърди чудесното си представяне и записа четвърта поредна победа на Australian Open Junior с 6:3 6:2. Само 1:04 ч. бяха необходими на таланта на ТК “Егалите “, за да се класира за първия в кариерата си 1/8 финал на турнир от Голям шлем при юношите.

Мачът започна с по-уверена игра на канадеца, който успя да реализира пробив в третия гейм и да го затвърди за 1:3. Последваха 5 поредни гейма за българина,  който показа завидна бързина и сигурност във всички удари, за да затвори сета при резултат 6:3.

Втория сет протече по идентичен начин. Райс спечели първия си сервис гейм, а Маздрашки достигаше до брейк пойнт точки във всички останали, в които канадеца подаваше. В същото време българина играеше много стабилно в своите геймове и приключи мача с ефектен бекхенд уинър по правата.

В спор за място на четвъртфиналите, Маздрашки се изправя срещу поставения под номер 2 в схемата и номер 6 в ранглистата на ITF Junior Николаи Будков Кяер от Норвегия. Мачът е втори от програмата на корт номер 17 и се очаква да започне около 3:30-4:00 часа сутринта на 24 януари.